piątek, 23 marca 2012

DEKORACJE CZ. II - MASA CUKROWA

Dziś dekoracje z masy cukrowej. Zrobiłam różyczki oraz kokardkę, którą można fajnie wykorzystać przy ozdabianiu tortów :). Mam nadzieję, że Wam się spodoba :)Jak zrobić róże...?

Róże robi się bardzo łatwo, można zrobić mniejsze lub większe to zależy tylko od Was. Na zdjęciach poniżej pokazane jest jakie to łatwe i szybkie w zrobieniu :)

Zaczynamy oczywiście od "zafarbowania" naszej masy cukrowej na kolor czerwony, różowy itd... Użyłam barwnika w proszku. Masę należy dobrze wyrabiać, aby uzyskać wybrany kolor.Następnie masę rozwałkowujemy i wykrawamy 7 kół (im większe tym większe będą róże), które potem sklejamy ze sobą (patrz niżej zdjęcie). Do sklejenia masy cukrowej można użyć białka z jajka, specjalnego kleju jadalnego, lukru królewskiego lub po prostu delikatnie zwilżyć wodą :)
Masa cukrowa dobrze się rozwałkuje jeśli delikatnie posmarujecie ją oliwą lub dodacie odrobinkę masła. Gotowy zwinięty rulonik kroimy na połówki i powstają na 2 róże. Płatki róż można delikatnie wywinąć na zewnątrz wtedy będzie ładniej wyglądać :).

Kokardka z masy cukrowej....

Na początku rozwałkowujemy masę plastyczną i wycinamy prostokąty (zrobiłam średniej wielkości kokardę moje prostokąty miały wymiary : 13cm x 5 cm). Następnie sklejamy je i wkładamy do środka jakiś rulonik, dzięki temu kokarda nie będzie taka płaska :).


Potem zginamy sklejone prostokąty jak na zdj. poniżej :).Następnie łączymy ze sobą dwie części, a potem dodatkowo wycinamy mały prostokącik, który nakładamy na sklejone części kokardy. Gotową kokardę można nałożyć na tort.

5 komentarzy:

precelia pisze...

Różyczki robię podobnie. Natomiast sposób robienia kokardek jest super:)dzięki za podpowiedź!

Karmel-itka pisze...

nigdy nie próbowałam zabawy z masą cukrową. a te dekoracje robisz takie ładne..

Unknown pisze...

śliczne!

Sandra pisze...

Super ! Mam w planach zacząć przygodę z masą cukrową :) także na pewno skorzystam z porad :) dziękuję

burczymiwbrzuchu pisze...

Cenne wskazówki, jak na razie robiłam masę cukrową z pianek. Muszę się w końcu zaopatrzyć w kilka gadżetów, bo świetnie się prezentują efekty takiej cukrowej zabawy :)