piątek, 14 września 2012

ZAPROSZENIE "POKAZ KULINARNY PAOLO COZZY"


Dziś w skrzynce mailowej czekało na nas zaproszenie na pokaz kulinarny Paolo Cozzy w Raciborzu, który odbędzie się jutro :). Bardzo lubimy kuchnię włoską, niestety nie będziemy mogły uczestniczyć w pokazie... może innym razem :). 
Jeśli Wy mieszkacie blisko to zapraszamy na pokaz, który jest oczywiście darmowy :).

 
Oto krótki opis: Paolo Cozza podczas pokazu zaprezentuje potrawy kuchni włoskiej, ale nie będą to te dania, które z Italią kojarzymy najbardziej, a więc pizza i spaghetti. Będzie natomiast uproszczona wersja pizzy - bruschetta al pomodoro – jedna z najbardziej popularnych przystawek kuchni włoskiej. Potem jeszcze jedna przystawka na ciepło, pomidory faszerowane masą składającą się z sera ricotta, jajka, parmezanu i bazylii. Wreszcie danie główne pojawi się w postaci penne w sosie orzechowym. To typowy sos z Ligurii, który często podaje się z ponsotti – małym pierożkiem faszerowanym mieszanką ziół i warzyw, które tam rosną. Wreszcie na deser – tiramisu. A wszystko okraszone opowieściami o słonecznej Italii, życiu jej mieszkańców i wyjątkowym humorem Paolo. Wszystkie potrawy będzie można oczywiście spróbować.


Więcej informacji znajdziecie na tej stronie.  Pozdrawiamy i życzymy udanego weekendu :*.

Justin i Dorothy:*

1 komentarz:

Cupcake pisze...

Dziewczyny, otrzymałyście ode mnie słodkie wyróżnienie, szczegóły w moim piątkowym poście, zapraszam Was serdecznie do zabawy :)!K.